Our story

Since its foundation in 2008, the company has undergone an important development process. Initially, it focused only on business and consulting activities. Today, the implementation part has been added to the two main pillars of the company’s activities and today the company offers complete care for its clients in the field of welding.

Read more…

SALES

Company M A V A N, s.r.o. provides their customers products from renowned brands in the field of welding technology and welding consumables. Our main partners are LINCOLN ELECTRIC, HARRIS, ASKAYNAK and AQUASOL.

CONSULTANCY

The company provides technical expertise in welding. In this activity we work closely with customers and solve their technical requirements and problems. We propose to them processes and technologies to optimize production. All our activities are covered by our certified welding experts.

PRODUCTION AND REALIZATION

Combining many years of experience in business and consulting, the company decided to implement and produce parts of technological units. We use the latest materials for welding and cutting edge technology to which we have access in conjunction with professional experience of welding engineers.

General partner

Partners

Professional approach

Modern technologies

100% customer satisfaction

Reviews

M A V A N, s.r.o.
5.0
Based on 5 reviews
powered by Google
Michal Jambrich
Michal Jambrich
19:17 15 May 19
V piatok večer zistíte že nemáte klieštinu na tenký volfrám , a v sobotu ju súrne potrebujete takýto extrém som vyriešil v MAVAN s.r. o.,
Dominik Bullo
Dominik Bullo
21:11 09 May 19
V spoločnosti som si objednal zváračku pre otca. Zváračku nemali na sklade, ale dodali mi ju hneď na druhý deň. Priateľský prístup ľudí a poradenie. Isto sa sem vrátim s ďalším nákupom.
Miroslav Golier
Miroslav Golier
18:43 06 May 19
Malá kancelária, ale to čo náhodou nemajú zoženú do pár dní.
andrej lehotsky
andrej lehotsky
12:19 06 May 19
So spoločnosťou M A V A N, s.r.o. spolupracujeme už veľmi dlho. Konateľ spoločnosti pre nás robí technicko – odborné poradenstvo vo zváraní a dodávajú nám zváracie zdroje a prídavné materiály pre zváranie. Veľmi dobrá spolupráca a taktiež odborná pomoc. Ďakujeme.
Milos Hozak
Milos Hozak
12:18 06 May 19
Firma má široký výber zváracích zariadení a prídavných materiálov od renovovaných svetových značiek. Vnímam ochotu, rýchlu reakciu a profesionalitu. Môžem len odporučiť. MHK s.r.o.
Next Reviews